Idén immár nyolcadik alkalommal rendezték meg a Felvidéki Labdarúgó Bajnokságot. A 2020-as házigazda Naszvad volt, így a főszervező Via Nova mellett az előkészületekből alaposan kivette a részét Oslanec Zoltán, a hazaiak csapatkapitánya és játékostársai is.

A mezőny 16 csapatról 12-re redukálódott, de így is színvonalas mérkőzéseket láthattak a kilátogatók. A három négyfős csoportból az első két-két csapat és a két legjobb csoportharmadik jutott a negyeddöntőbe. Itt a torna meglepetéscsapata, Gúta büntetőkkel jutott a legjobb négy közé. A csapat kapusa, Somogyi Máté nem csak a heteseknél, de a mezőnyjátékban is jeleskedett. Bár csapata nem tudott érmet szerezni, a legjobb kapusnak járó serleget hazavihette.

Az elődöntőkben a házigazdánál újra villogott a gólkirályi címet is elhódító Benča Matej, Naszvad viszonylag simán jutott a fináléba. A másik ágon Léva harcolta ki a döntőbe jutást.

Az aranyért megismétlődött a csoportmeccsek egyik legizgalmasabb párharca, a Naszvad-Léva rangadó. A bronzmeccsen a már kissé elfáradt gútaiakat Zselíz magabiztosan győzte le.

A döntőben, ahogy illik, a végjátékban dőlt el az aranyérem sorsa. A lévaiaknál a torna legjobbjának választott Zoller Dávid szerezte a mindent eldöntő találatokat, ahogy tette azt néhány korábbi mérkőzésen is.

A 8. Felvidéki Labdarúgó Bajnokságon tehát új győztest avattak. Léva négy bronz és két ezüst után ért fel a dobogó legfelső fokára.

Zselíz–Martos 0-0

Az A-csoport végeredménye: 1. Zselíz 5 pont (7-4), 2. Gúta 5 pont (5-4), 3. Martos 3 pont (3-3), 4. Balog-völgye 1 pont (5-9)

Naszvad–FeMaRo 8-1

A B-csoport végeredménye: 1. Naszvad 9 pont (17-2), 2. Léva 6 pont (10-5), 3. FeMaRo 3 pont (5-16), 4. Örsújfalu 0 pont (6-15)

Udvard–Negyed 3-3

A C-csoport végeredménye: 1. Udvard 7 pont (11-6), 2. Ung-vidék 4 pont (7-6), 3. Negyed (8-9) 4 pont, 4. Komárom 1 pont (4-9)